Oferujemy szeroką gamę produktów przeznaczonych do różnorodnych rozwiązań inżynierskich. Każdy projekt i obiekt są dla nas wyjątkowe. Jeśli możemy zaoferować Ci pomoc w doborze odpowiedniego produktu, napisz do nas na adres info@rearma.pl
Rury spiralnie nawijane wykonane z taśm stalowych oraz stalowe konstrukcje z blach falistych to konstrukcje podatne, które przejmują obciążenia i przenoszą je na grunt otaczający konstrukcję. W zawiązku z tym nośność konstrukcji zależy nie tylko od geometrii fali i parametrów stali, ale także od właściwości fizyko-mechanicznych gruntu. W literaturze tego typu konstrukcje nazywane są również mostami kompozytowymi stalowo-gruntowymi, a rozpietości możliwe do osiągnięcia z ich udziałem mogą sięgać ponad 30 metrów.
Zbiorniki stalowe ze spiralnie nawijanych blach falistych NovaCor są doskonałą alternatywą dla podobnych produktów dostępnych dotychczas na rynku. Zbiorniki NovaCor mogą być wykorzystywane w różnych celach: akumulacji opadów, regulacji przepływu, a w szczególnych przypadkach - gromadzenia ścieków bytowych, separacji ropopochodnych, kumulowania wody służącej do gaszenia pożarów.
Materiały geosyntetyczne to wyroby z włókien syntetycznych, naturalnych lub ich kompozytów, które powstają z różnych surowców i charakteryzują się niezwykle szerokimi możliwościami zastosowania zarówno w budownictwie lądowym jak i wodnym. Są one przeznaczone do współpracy z gruntem, a ich celem jest poprawa właściwości mechanicznych i/lub hydraulicznych gruntów a przez to zapewnienie wymaganej nośności i stateczności obiektu budowlanego. Zastosowanie materiałów geosyntetycznych pozwala ograniczać ilości prac ziemnych, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość CO2 uwalnianego do atmosfery.
Konstrukcje oporowe to budowle inżynierskie zaprojektowane tak, aby przenosić poziome parcia gruntu pochodzące od wysokiego nasypu oraz obciążeń zmiennych - od pojazdów poruszających się na wyższej jego części. Stosuje się masywne konstrukcje oporowe z gabionów lub ściany oporowe z gruntu zbrojonego (MSEW-Mechanically Stabilized Earth Wall) z różnymi wariantami wykonania elewacji (zielone czyli bio, z siatek stalowych, z drobnowymiarowych bloczków betonowych lub wielkowymiarowych paneli betonowych). Ściany oporowe z gruntu zbrojonego mogą być niezwykle wysokie i jednocześnie być w stanie przenosić wyjątkowo duże obciążenia, zapewniając konstrukcji niezbędną nośność i stateczność. Cechuje je wysoka trwałość. Są umierkowanie wrażliwe na nierównomierne osiadania podłoża. Zastosowanie tego typu konstrukcji oporowych pozwala na uniknięcie dużych prac betoniarskich, zbrojarskich czy też sezonowości robót redukując w ten sposób znacznie koszty wykonania, a jednocześnie pozwalają na znaczne ograniczenie ilości CO2 emitowanego do atmosfery.
Systemy zewnętrznych sieci wodno kanalizacyjnych przeznaczonych do gromadzenia i/lub odprowadzania wód opadowych. Składają się one z rur z tworzywa sztucznego (PVC, PP lub PE), studni, pokryw lub rusztów żeliwnych. Systemy te mają za zadanie zbierać wodę deszczową z różnych powierzchni takich jak dachy, place, drogi, ulice i odprowadzać ją do właściwego kolektora deszczowego.
Oprócz swojej podstawowej funkcji związanej z bezpiecznym i kontrolowanym odprowadzeniem wód opadowych mogą być z powodzeniem wykorzystywane do gromadzenia wód (retencja)
Materiały z których są wykonane czynią je: efektywnymi w transporcie, łatwymi w montażu, odpornymi na korozję ale również cechującymi się długą żywotnością.